Kalo tek përmbajtja

Ne jemi te bukur

Pse Sudbury

Nëse po konsideroni një investim biznesi ose zgjerim në City of Greater Sudbury, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar. Ne punojmë me bizneset gjatë gjithë procesit të vendimmarrjes dhe mbështesim tërheqjen, zhvillimin dhe mbajtjen e biznesit në komunitet.

20th
Vendi më i mirë për të rinjtë për të punuar në Kanada - RBC
20000+
Studentët e regjistruar në arsimin pas të mesëm
50th
Vendi më i mirë në Kanada për punë - BMO

Lokacioni

Sudbury - Harta e vendndodhjes

Ku është Sudbury, Ontario?

Ne jemi drita e ndalesës së parë në veri të Torontos në autostradën 400 dhe 69. Vendndodhja qendrore 390 km (242 mi) në veri të Torontos, 290 km (180 mi) në lindje të Sault Ste. Marie dhe 483 km (300 mi) në perëndim të Otavës, Greater Sudbury formon qendrën e aktivitetit të biznesit verior.

Gjeni dhe zgjeroni

Greater Sudbury është qendra rajonale e biznesit për Ontarion Veriore. Filloni kërkimin tuaj për vendndodhjen ideale për të gjetur ose zgjeruar biznesin tuaj.

Lajmet e fundit

Festojmë filmin në Sudbury

Edicioni i 35-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Cinéfest Sudbury fillon në SilverCity Sudbury këtë të shtunë, më 16 shtator dhe do të zgjasë deri të dielën, më 24 shtator. Greater Sudbury ka shumë për të festuar në festivalin e këtij viti!

Premiera e Zombie Town më 1 shtator

 Zombie Town, i cili u xhirua në Greater Sudbury verën e kaluar, do të shfaqet premierë në kinematë në të gjithë vendin më 1 shtator!

GSDC mirëpret anëtarët e rinj dhe të rikthyer të Bordit

Në Mbledhjen e Përgjithshme Vjetore (AGM) më 14 qershor 2023, Greater Sudbury Development Corporation (GSDC) mirëpriti anëtarët e rinj dhe të rikthyer në bord dhe miratoi ndryshimet në bordin ekzekutiv.