Kalo tek përmbajtja

Lokacioni

A A A

Është e vërtetë ajo që thonë ata - tre gjërat më të rëndësishme kur bëhet fjalë për suksesin e biznesit janë vendndodhja, vendndodhja, vendndodhja. Sudbury është epiqendra e Ontarios Veriore, e vendosur në mënyrë strategjike për të ndihmuar biznesin tuaj të lulëzojë. Sudbury është një qendër minerare e klasit botëror dhe gjithashtu një qendër rajonale në shërbimet financiare dhe të biznesit, turizmin, kujdesin shëndetësor, kërkimin shkencor, arsimin dhe qeverinë.

Në hartë

Ne jemi të vendosur në Ontario Veriore, një zonë që shtrihet nga kufiri i Quebec në bregun lindor të Liqenit Superior dhe në veri deri në bregdetin e Gjirit të James dhe të Gjirit Hudson. Me 3,627 km katrore, Qyteti i Greater Sudbury është gjeografikisht komuna më e madhe në Ontario dhe e dyta më e madhe në Kanada. Është një metropol i themeluar dhe në rritje në Mburoja Kanadeze dhe në Pellgu i Liqeneve të Mëdha.

Ne jemi 390 km (242 milje) në veri të Torontos, 290 km (180 milje) në lindje të Sault Ste. Marie dhe 483 km (300 milje) në perëndim të Otavës, gjë që na bën zemrën e aktivitetit të biznesit verior.

Transporti dhe afërsia me tregjet

Sudbury është vendi i takimit të tre autostradave kryesore (Hwy 17, Hwy 69 - vetëm në veri të 400 - dhe Hwy 144). Ne jemi një qendër rajonale për qindra mijëra banorë të Ontarios që jetojnë në komunitetet e afërta dhe vijnë në qytet për të parë familjen dhe miqtë, për të marrë pjesë në përvoja arsimore, kulturore dhe argëtuese dhe për të bërë pazar dhe për të kryer biznes në zonë.

Aeroporti Greater Sudbury është një nga më të ngarkuarit në Ontario Veriore dhe aktualisht shërbehet nga Air Canada, Bearskin Airlines, Porter Airlines dhe Sunwing Airlines. Air Canada ofron fluturime ditore për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar Pearson i Torontos, të cilat ofrojnë lidhje në mbarë botën, ndërsa Porter Airlines ofron shërbim ditor për dhe nga aeroporti Billy Bishop Toronto City në qendër të qytetit, i cili lidh pasagjerët me destinacione të ndryshme kanadeze dhe amerikane. Fluturimet e rregullta të planifikuara të ofruara nga Bearskin Airlines ofrojnë shërbim ajror drejt dhe nga shumë qendra të Ontarios Verilindore.

Të dy Hekurudhat Kombëtare Kanadeze dhe Hekurudhat Kanadeze të Paqësorit identifikojnë Sudbury si një destinacion dhe pikë transferimi për mallrat dhe pasagjerët që udhëtojnë në veri dhe në jug në Ontario. Konvergjenca e CNR dhe CPR në Sudbury gjithashtu lidh udhëtarët dhe mallrat e transportuara nga brigjet lindore dhe perëndimore të Kanadasë.

Sudbury është vetëm një fluturim i shkurtër 55 minuta ose 4 orë me makinë për në Toronto. Po kërkoni të bëni biznes ndërkombëtar? Mund të hyni në cilindo nga aeroportet ndërkombëtare të Ontarios brenda gjashtë orësh me makinë ose të arrini në kufirin Kanada-SHBA në 3.5 orë.

Shiko seksioni i hartave të faqes sonë të internetit për të parë sa afër është Sudbury me tregjet e tjera kryesore.

Mësoni më shumë për transporti, parkimi dhe rrugët në Greater Sudbury.

Transporti Aktiv

Me një rrjet në rritje prej afro 100 km objektesh të dedikuara për çiklizëm dhe akoma më shumë shtigje me shumë përdorime, zbulimi i Greater Sudbury me biçikletë ose në këmbë nuk ka qenë kurrë më i lehtë apo më i këndshëm. Në nivel lokal, ka një numër në rritje të biznese miqësore me biçikletat të cilët janë të etur t'ju mirëpresin dhe ngjarjet vjetore aktive të transportit si Bush Pig Hapur, Udhëtimi me biçikletë i kryetarit të bashkisë dhe Sudbury Camino ofrojnë mundësi të pafundme për ju që të dilni jashtë dhe të shijoni stilin tonë fantastik të jetesës veriore. Për përpjekjet e saj në investimin në infrastrukturë dhe promovimin e çiklizmit si një mënyrë e shëndetshme dhe argëtuese për të përjetuar komunitetin tonë, Greater Sudbury është njohur si një Komuniteti miqësor për biçikleta, një nga vetëm 44 komunitetet e tilla të përcaktuara në Ontario.

Në qendër të qytetit Sudbury

Ëndërroni të zotëroni një dyqan apo biznes në qendër të qytetit? Mësoni më shumë për atë që po ndodh në Në qendër të qytetit Sudbury.

Ekipi ynë, në vendndodhje

Ekipi ynë mund t'ju ndihmojë me kushtet aktuale të tregut për të gjetur vendndodhjen tuaj ideale dhe të dhëna të personalizuara të zhvillimit të biznesit. Mëso më shumë rreth nesh dhe si mund t'ju ndihmojmë të përfitoni sa më shumë nga biznesi juaj në një nga tokat më të mëdha në vend.

Pavarësisht se cilën rrugë zgjidhni, të gjitha rrugët drejt mundësive ekonomike në Ontario Veriore të çojnë në Sudbury.