Kalo tek përmbajtja

Filmi dhe Industritë Kreative

A A A

Lajmet më të fundit të filmit Sudbury

Shoresy Sezoni i Tretë

Sudbury Blueberry Bulldogs do të godasë akullin më 24 maj 2024 ndërsa sezoni i tretë i Jared Keeso's Shoresy premierë në Crave TV!

Lexo më shumë

Greater Sudbury Productions nominuar për 2024 Canadian Screen Awards

Jemi të emocionuar të festojmë prodhimet e jashtëzakonshme të filmit dhe televizionit që u filmuan në Greater Sudbury që janë nominuar për Çmimet Canadian Screen Awards 2024!

Lexo më shumë

Festojmë filmin në Sudbury

Edicioni i 35-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Cinéfest Sudbury fillon në SilverCity Sudbury këtë të shtunë, më 16 shtator dhe do të zgjasë deri të dielën, më 24 shtator. Greater Sudbury ka shumë për të festuar në festivalin e këtij viti!

Lexo më shumë

Nxitjet

Icon - 2 milion dollarë financim i grantit të projektit në dispozicion nga NOHFC

Prodhimi juaj mund të kualifikohet për një grant deri në 2 milion dollarë nga Korporata e Fondit të Trashëgimisë Veriore të Ontarios. Kontaktoni Oficerin e Filmit për të mësuar më shumë rreth shumë stimujve dhe programeve të tjera të disponueshme për filmat dhe televizionet e prodhuara në Ontario Veriore!

Ekuipazh

Greater Sudbury është shtëpia e bazës më të madhe të ekuipazhit në Ontario Veriore dhe ne punojmë vazhdimisht me partnerët tanë veriorë për të trajnuar ekuipazhin e ri. Ne jemi qyteti me rritjen më të shpejtë në Ontario Veriore dhe mburremi me popullsinë më të madhe në Veri. Ne mezi presim t'ju ndihmojmë të gjeni ekuipazhin e përsosur për projektin tuaj.

Infrastrukturë

Studio me 16,000 metra katrorë

Shtëpia më e madhe me qira e pajisjeve në Ontario Veriore

Mbi 2100 dhoma hoteli

Greater Sudbury është kampi juaj bazë verior. Jemi në shtëpi Studiot e Filmit në Ontario Veriore, një hapësirë ​​studioje prej 16,000 metrash katrorë me zyra në dorë. Ne jemi gjithashtu shtëpia veriore e William F White, e cila shërben prodhime në të gjithë Ontarion Veriore, dhe ne kemi më shumë dhoma hoteli se çdo komunë tjetër veriore. Le t'ju lidhim me shumë biznese dhe organizata të tjera lokale që i shërbejnë industrisë së filmit verior. Kontaktoni me ne për të mësuar rreth zhvillimeve emocionuese të infrastrukturës së filmit në horizont për Greater Sudbury!

Locations

Si bashkia e dytë më e madhe në Kanada për nga gjeografia, Greater Sudbury posedon një larmi të madhe vendndodhjesh duke përfshirë pyje të vjetra të rritjes, ujëvara kaskadë, qytete të vogla rurale, pamje urbane të rreme, shtëpi historike dhe moderne, peizazhe të botës tjetër dhe shumë më tepër.

Kontaktoni ekipin tonë për një paketë imazhi gjithëpërfshirëse që tregon atë që Greater Sudbury ka për të ofruar për projektin tuaj.

Qëndrueshmëria

Ikona - Emetimet e karbonit neto zero deri në vitin 2050

Qyteti i Greater Sudbury është zotuar të arrijë emetimet e karbonit dhe ndotjen neto zero deri në vitin 2050. Mezi presim të lidhemi për të parë se si mund t'ju ndihmojmë të arrini objektivat tuaja të qëndrueshmërisë.

Jeto, Puno dhe Luaj

1 orë fluturim nga Toronto

330 liqene me ujë të ëmbël

250 km shtigje me shumë përdorime

Ne jemi një makinë të shkurtër 4-orëshe nga Toronto me katër fluturime që mbërrijnë çdo ditë nga Toronto. Greater Sudbury është i njohur për ngrënie të klasit botëror, akomodime, muzikë, teatër, kinema dhe rekreacion në natyrë gjatë gjithë vitit. Vizitoni zbulonsudbury.ca për të mësuar më shumë.

Ju ftojmë të përjetoni atë që e bën Sudbury një qytet kaq unik dhe çfarë po bëjmë për të rritur skenën tonë filmike.

Zyra e Filmit në Sudbury

Image mirësjellje e Sudbury.com

Ekipi i Filmit do të sigurojë një përvojë xhirimi me çelës në dorë. Oficeri ynë i filmit, Clayton Drake, është pika juaj e parë e kontaktit për të gjitha pyetjet, shqetësimet dhe nevojat e projektit tuaj. Ne mezi presim të punojmë me ju për të sjellë në jetë projektin tuaj.