Salt la conținut

Noutăţi

A A A

Greater Sudbury se pregătește să întâmpine delegații de la Asociația Travel Media din Canada

Pentru prima dată, orașul Greater Sudbury va întâmpina membrii Asociației Travel Media din Canada (TMAC) ca gazdă a conferinței lor anuale în perioada 14-17 iunie 2023.

„Suntem încântați să salutăm mass-media de călătorie din toată țara pentru a surprinde poveștile unice ale comunității noastre”, a spus primarul din Greater Sudbury, Paul Lefebvre. „Această conferință reunește experți pentru a evidenția numeroasele noastre oferte turistice locale și talentul nostru în industria ospitalității.”

TMAC este o agenție non-profit care deservește aproape 400 de profesioniști din industrie și media de călătorie. În fiecare an, membrii se adună pentru a face schimb de idei despre povești, pentru a explora noi destinații și pentru a fi la curent cu abilitățile, tendințele și tehnicile. Greater Sudbury a fost ales ca loc de desfășurare a conferinței printr-un proces de licitație competitivă.

„Aceasta este o oportunitate de a prezenta orașul nostru celor mai buni și mai activi scriitori profesioniști de călătorii, radiodifuzori, editori, bloggeri, influenți online și fotografi din Canada”, a declarat Ed Archer, directorul administrativ al orașului Greater Sudbury. „TMAC va crea impact economic pe tot parcursul verii, promovând în același timp atracțiile orașului, locațiile pentru evenimente, realizările culinare și bijuteriile ascunse.”

TMAC este încântat să găzduiască conferința lor națională în Greater Sudbury, după ce a fost amânată de aproape doi ani din cauza pandemiei de COVID-19.

„Știm că comunitatea așteaptă din 2020 să ne ureze bun venit și suntem încântați să avem aproape 200 de delegați care se îndreaptă spre Greater Sudbury – pentru întâlnirile noastre de conferință, dar la fel de important, pentru a experimenta tot ce aveți de oferit.” a spus președintele TMAC, Tracy Ford.

Organizatorii conferinței din Greater Sudbury lucrează împreună cu membrii consiliului național și președintele conferinței TMAC pentru a se pregăti pentru cele șapte zile în total, care includ conferința și călătoriile de presă, creând un program care va alimenta parteneriate noi și interesante.

„Conferința în sine se mândrește cu o serie de elemente, inclusiv cu mult așteptatul Media Marketplace”, a declarat Pam Wamback, membru al Consiliului Național al TMAC și președintele conferinței. „Aproape 1,900 de întâlniri individuale între mass-media de călătorie și afaceri și destinații turistice vor avea loc pe parcursul a două dimineți. Pentru mulți, va avea ca rezultat articole și povești publicate imediat. Pentru alții, este începutul relațiilor care va fi cheia planurilor de marketing pentru anii următori.”

Conferința are un impact economic estimat la 450,000 USD pentru comunitatea noastră, în timp ce delegații stau și vizitează hoteluri, comercianți cu amănuntul, restaurante și atracții locale. Găzduirea conferinței TMAC promovează comunitatea noastră ca o destinație pentru a rămâne și a juca pentru turism, evenimente, conferințe și turnee sportive.

Implicarea mass-media de călătorie este o strategie importantă în marketingul turistic și programele promoționale ale orașului. Mai multe informații despre eveniment sunt disponibile la www.travelmedia.ca

Pentru informații despre turismul Greater Sudbury, vizitați discoversudbury.ca

 

-30-