Salt la conținut

Noutăţi

A A A

GSDC salută membrii consiliului de conducere noi și care revin

În cadrul Adunării Generale Anuale (AGM) din 14 iunie 2023, Greater Sudbury Development Corporation (GSDC) a salutat membrii noi și care revin în consiliu și a aprobat modificările aduse consiliului executiv.

„În calitate de primar și membru al consiliului de administrație, sunt încântat să urez bun venit noilor membri și să îl văd pe Jeff Portelance în continuare în calitate de președinte al GSDC”, a declarat primarul din Greater Sudbury, Paul Lefebvre. „Aștept cu nerăbdare să lucrez cu acești indivizi talentați, deoarece își împărtășesc perspectivele și expertiza în sprijinul inițiativelor de dezvoltare economică în orașul nostru. De asemenea, aș dori să mulțumesc membrilor care ieșesc pentru contribuțiile lor și le urez succes în eforturile lor viitoare.”

Portelance este director de dezvoltare a afacerilor la Walden Group. În calitate de absolvent al Universității Laurențiane cu o licență în comerț în administrarea sportului, a lucrat în dezvoltarea afacerilor de peste 25 de ani, ajutând la creșterea cotei de piață și a profitabilității companiilor din mai multe industrii.

De asemenea, GSDC este mândru să urmeze următorii membri noi ai consiliului de administrație:

  • Anna Frattini, manager, Dezvoltarea afacerilor și relații, PCL Construction: Frattini este pasionat de serviciul pentru clienți și se concentrează pe construirea și consolidarea relațiilor. Cu mai mult de 15 ani de experiență în lucrul cu părțile interesate guvernamentale, din minerit și din producția de energie din nordul Ontario, ea va aduce informații valoroase consiliului.
  • Stella Holloway, vicepreședinte, MacLean Engineering:

Holloway și-a început cariera la MacLean Engineering în 2008 și este în prezent vicepreședinte al vânzărilor și asistenței operațiunilor din Ontario. Ea este responsabilă pentru direcția strategică de creștere a vânzărilor, dezvoltarea afacerii și suportul pieței de schimb. Sub conducerea ei, accentul se concentrează pe colaborarea în echipă care generează performanțe excepționale și oferă servicii remarcabile pentru clienți, produse și soluții de calitate.

  • Sherry Mayer, vicepreședinte pentru operațiuni, turism indigen Ontario:
    Mayer este o persoană mândră Métis cu moștenire algonquină-mohawk, din teritoriul Kitigan Zibi Anishinabeg din Maniwaki, cea mai mare națiune algonchină din Canada. Cariera ei se concentrează pe construirea unor rezultate economice durabile pentru comunitățile din Ontario, cu o atenție specială pe sprijinirea prosperității și reconcilierii indigene, împreună cu atragerea populației și inițiativele de creștere comunală, în special în nordul Ontario.

Membrii cu termeni care s-au încheiat includ:

  • Lisa Demmer, fost președinte, Consiliul de administrație al GSDC
  • Andrée Lacroix, partener, Lacroix Lawyers
  • Claire Parkinson, șef al fabricilor de procesare, Ontario, Vale.

„Membrii consiliului de administrație GSDC au un obiectiv comun de a se angaja cu partenerii și de a sprijini creșterea economică în comunitatea noastră”, a declarat Jeff Portelance, președintele consiliului de administrație al GSDC. „Vreau să urez bun venit noilor noștri membri ai consiliului de administrație și să mulțumesc reprezentanților noștri care revin și se retrag pentru sprijinul acordat. Sunt foarte încântat să continui ca președinte pentru un al doilea mandat, în timp ce continuăm să promovăm un oraș dinamic și sănătos.”

GSDC este componenta de dezvoltare economică a orașului Greater Sudbury, constând dintr-un consiliu director de 18 membri voluntari, inclusiv consilieri municipali și primar. Este susținut de personalul orașului.

Lucrând cu directorul de dezvoltare economică, GSDC acționează ca un catalizator pentru inițiativele de dezvoltare economică și sprijină atragerea, dezvoltarea și păstrarea afacerilor în comunitate. Membrii consiliului de administrație reprezintă diverse sectoare private și publice, inclusiv furnizarea și serviciile miniere, întreprinderile mici și mijlocii, ospitalitatea și turismul, finanțele și asigurările, serviciile profesionale, comerțul cu amănuntul și administrația publică.

- 30 -