Kalo tek përmbajtja

Arsyet kryesore

Ka kaq shumë arsye për të filmuar në Sudbury, këtu janë vetëm Top 5:

Faqe si Asnjë tjetër

Nga shkëmbinjtë shkëmborë dhe liqenet e pacenuar deri te fushat e hapura dhe një qendër urbane, topografia jonë mund t'i përshtatet një sërë sfondesh. Kombinuar me katër stinë shumë të dallueshme, mundeni merrni atë që kërkoni për në Greater Sudbury.

Qasja në stimuj të veçantë financiarë

La North Ontario Heritage Fund Corporation (NOHFC) mbështet zhvillimin dhe prodhimin e filmit dhe televizionit në Sudbury përmes programeve të tij bujare të financimit. Kompanitë e prodhimit që xhirojnë në Sudbury mund të përfitojnë nga kreditë tatimore provinciale dhe federale, duke përfshirë Kredi tatimore në Ontario për Filmin dhe Televizionin dhe Kredi tatimore për shërbimet e prodhimit në Kanada. Mësoni më shumë rreth stimuj për filmim në Sudbury.

Objektet më moderne

La Studiot e Filmit në Ontario Veriore përmban një dysheme të skenës kryesore prej 20,000 metrash katrorë dhe ka gjithçka për t'i shërbyer nevojave tuaja të prodhimit. Ju mund ta bazoni të gjithë prodhimin tuaj këtu. Kompani duke përfshirë Fotografitë e fshehuraDrita & Ngjyra VerioreWilliam F. White InternationalGallus EntertainmentKonsulencë për punimet e bakrit46 Menaxhimi paralel   Kallëp MAS kanë rekorde të dedikuara dhe janë të përkushtuar ndaj zhvillimit të industrisë së filmit në Ontario Veriore. Ne kemi objektet, burimet dhe shërbimet ju duhet

Ekuipazhet e pasionuara

Mbani kostot e prodhimit të ulëta duke punuar me profesionistë vendas në vend që të paguani shpenzimet e një ekuipazhi jashtë qytetit. Nga skenografët, tek teknikët e tingullit dhe të dritës, tek artistët e flokëve dhe grimit, do të gjeni individë shumë të aftë që duan të kontribuojnë në projektin tuaj. Cultural Industries Ontario North (CION) ka një bazën e të dhënave të ekuipazhit burimet në dispozicion për të ndihmuar me projektin tuaj.

Lehtësisht e arritshme

Sudbury është vërtet afër aksionit. Jemi në afërsi të qendrës kryesore të filmit të Torontos. Është vetëm një orë fluturim larg dhe shërbehet nga linja ajrore komerciale të përballueshme, duke përfshirë Air Canada dhe Porter. Ose mund të vozitni këtu në autostradën e re me katër korsi, e cila është një udhëtim i qetë në më pak se katër orë.