Salt la conținut

Noutăţi

A A A

Greater Sudbury Development Corporation își reînnoiește angajamentul față de creșterea economică

Patru noi voluntari au fost întâmpinați în consiliul de administrație al GSDC, format din 18 membri, în urma unui apel de candidaturi la nivel de oraș: Corissa Blaseg, Manager de marketing și evenimente cu Crosscut Distillery, Tim Lee, Director regional cu DSH Hospitality, Sihong Peng, inginer senior, Mine Design cu Vale și Richard Picard, senior manager al vânzărilor comerciale la TD Bank.

Aceștia îi înlocuiesc pe membrii consiliului de administrație GSDC care trec după încheierea mandatului lor de trei ani: Peter Nykilchuk, director general al Hampton Inn by Hilton și Homewood Suites by Hilton, David Paquette, președintele Paquette Management, Erin Danyliw, proprietar, Copy Copy Printing și Mike Mayhew , președinte al Mayhew Performance LTD și președinte al consiliului de administrație al 2nd Battery Life Inc.

„În numele consiliului de administrație al GSDC, este o plăcere să urăm bun venit noilor membri în echipa noastră”, a declarat nou-alesa președinte al consiliului de administrație al GSDC, Lisa Demmer. „Exprimăm aprecierea voluntarilor noștri plecați pentru contribuțiile lor extraordinare la îmbunătățirea comunității. Mulțumim în mod special președintelui consiliului de administrație, Andrée Lacroix, pentru conducerea sa remarcabilă și devotamentul pentru promovarea inițiativelor economice locale și sprijinul pentru afaceri.”

Jeff Portelance, director de dezvoltare a afacerilor cu Timberland Equipment, va ocupa funcția de prim-vicepreședinte, iar Shawn Poland, vicepreședinte asociat pentru înscriere strategică și promovare universitară cu Cambrian College, va servi ca al doilea vicepreședinte al Consiliului de administrație al GSDC.

„Consiliul de administrație al GSDC este format dintr-o echipă dedicată de lideri comunitari”, a spus primarul Brian Bigger. „În calitate de primar și ca membru al Consiliului de administrație al GSDC, sunt încântat să văd noi voluntari care vin la bord cu perspective suplimentare și experiență profesională care vor stimula economia noastră pe măsură ce ne redresăm din pandemie. Aș dori să o felicit pe noua președintă Lisa Demmer și să mulțumesc președintelui în deplasare Andrée Lacroix pentru serviciile pe care le-a oferit comunității noastre.”

Membrii Consiliului GSDC și informații despre rolul GSDC în comunitate sunt disponibile la adresa www.investsudbury.com/board-of-directos/

Despre Greater Sudbury Development Corporation:

Greater Sudbury Development Corporation (GSDC) este componenta de dezvoltare economică a orașului Greater Sudbury. Format dintr-un consiliu de administrație format din 18 membri și susținut de personalul orașului, GSDC acționează ca un catalizator pentru inițiativele de dezvoltare economică și sprijină atragerea, dezvoltarea și păstrarea afacerilor în comunitate.