Скокни до содржината

Вести

A A A

Премиера на градот зомби на 1 септември

Zombie Town, кој се снимаше во Greater Sudbury минатото лето, треба да биде премиерно прикажан во кината низ земјата на 1-ви септември!

Во режија на Питер Лепенитис (The Nut Job) и заснована на книга од RL Stine, Zombie Town ги играат Ден Ајкројд и Чеви Чејс, како и ѕвездата на TikTok, Меди Монро и Марлон Казади (Ghostbusters: Afterlife). Исто така, има изведби на стипсите на Kids in the Hall, Брус МекКалок и Скот Томпсон.

Садбери никогаш не изгледал подобро на филм, затоа поставете ги вашите календари за 1 септември и погледнете го последниот трејлер овде, кој собра над 75,000 прегледи во првите неколку изминати денови.