Скокни до содржината

Успешни приказни

A A A

Поголем економски развој Садбери нуди поддршка за сите бизниси, без разлика дали отворате старт-ап или сакате да го проширите и развиете клучниот економски сектор. Може да биде корисно да се прегледаат искуствата на другите сопственици на бизниси и предизвиците што ги надминале. Еве неколку успешни приказни кои покажуваат како можеме да му помогнеме на вашиот бизнис да расте и да напредува во Садбери.

Yellowолта куќа

Едношалтерски креативно студио специјализирано за прилагодена илустрација, графички дизајн и фотографија.

Прочитај повеќе

Билки за волк и бор

Wolf & Pine Herbals создава природни производи за нега на убавина со уникатна стратегија за брендирање на користење на малку хумор преку двојни сексуални инсинуации и забавни описи.

Прочитај повеќе

Platypus Studios Inc.

Platypus Studios Inc. е компанија за развој на игри фокусирана на создавање едукативни игри за модерната ера.

Прочитај повеќе

Продукциската куќа НОВА Филмс

Нова Филмс е бутичко кинематографско студио кое е специјализирано за доловување на посебните моменти и приказни на денот на свадбата.

Прочитај повеќе

Фенси за маица

Fancy to a Tee е линија за женска облека во локална сопственост која ги зема претходно саканиот текстил, како што се графичките маици, и ги трансформира во единствена уметност за носење.

Прочитај повеќе

forever Baby & Kids

Бренд за детски додатоци за животниот стил кој создава рачно изработени, висококвалитетни додатоци за коса, машни и марами.

Прочитај повеќе

Cablewave Utility Services

Сопственикот, Ентони Мекреј, му дава заслуга на SCP за знаењето споделено од локалните деловни експерти и менторството дадено за да се подготви соодветен план за проширување на неговите комунални инженерски услуги низ Онтарио.

Прочитај повеќе