Скокни до содржината

Ние сме убави

Зошто Садбери

Ако размислувате за деловна инвестиција или проширување во Градот Голем Садбери, ние сме тука да помогнеме. Ние работиме со бизниси во текот на процесот на донесување одлуки и го поддржуваме привлекувањето, развојот и задржувањето на бизнисот во заедницата.

20th
Најдоброто место за работа на младите во Канада – РБЦ
20000+
Ученици запишани во постсредно образование
50th
Најдобро место во Канада за работа - БМО

Локација

Садбери - Карта на локација

Каде е Садбери, Онтарио?

Ние сме првото стоп светло северно од Торонто на автопатот 400 и 69. Централно лоциран 390 km (242 mi) северно од Торонто, 290 km (180 mi) источно од Sault Ste. Мари и 483 км (300 милји) западно од Отава, Голема Садбери претставува центар на северната деловна активност.

Лоцирајте и проширете

Greater Sudbury е регионален деловен центар за Северен Онтарио. Започнете ја вашата потрага по идеална локација за лоцирање или проширување на вашиот бизнис.

Најнови вести

Прославување на филмот во Садбери

35-тото издание на Меѓународниот филмски фестивал Cinéfest Sudbury започнува во SilverCity Sudbury оваа сабота, 16 септември и ќе трае до недела, 24 септември. Greater Sudbury има многу да слави на овогодинешниот фестивал!

Премиера на градот зомби на 1 септември

 Zombie Town, кој се снимаше во Greater Sudbury минатото лето, треба да биде премиерно прикажан во кината низ земјата на 1-ви септември!

GSDC ги поздравува новите и повратените членови на одборот

На своето годишно генерално собрание (AGM) на 14 јуни 2023 година, корпорацијата за развој на Greater Sudbury (GSDC) ги поздрави новите и повратните членови во одборот и ги одобри промените на извршниот одбор.